آلومینیوم ورق کویل شمش آلومینیوم
پنجشنبه, 26 فروردین,1400

رویدادها

رویدادها

 احداث آلومینیوم جنوب با ۱.۲ میلیارد دلار در لامرد

احداث آلومینیوم جنوب با ۱.۲ میلیارد دلار در لامرد

مناطق ویژه اقتصادی از جمله پتانسیل های توسعه صنایع هستند که مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: آلومینیوم جنوب با ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری در این منطقه احداث خواهد شد.

به گزارش دنیای معدن ابوالحسن حقایقی، با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی لامرد از زیرمجموعه های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی است، گفت: این منطقه ویژه اقتصادی با توجه به زیرساخت ها و منابع انرژی که دارد برای احداث صنایعی که نیاز به انرژی بالا به خصوص گاز دارند، طراحی شده است.

وی ادامه داد: دسترسی این منطقه به سطح مناسبی از منابع گازی باعث شده است بستر مناسبی برای صنایع انرژی بر یعنی صنایعی که بین ۱۵ تا ۲۵ درصد نیاز به گاز دارند، باشد که ما نیز با فراهم آوری زیرساخت ها و کسب مجوزهای لازم، زمینه را برای ورود این صنایع آماده کردیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اشاره به ظرفیت های تولیدی این منطقه اظهار کرد: این منطقه برای احداث واحدهایی با ظرفیت تولید پنج میلیون تن پتروشیمی، دو میلیون تن آلومینیوم، ۱۰ میلیون تن سیمان و صنایع پایین دستی این صنایع آمادگی دارد که تا کنون با سرمایه گذاری قدیر و ایمیدرو، آلومینیوم جنوب با ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه در حال احداث است که در حال حاضر در مرحله ریختن فوندانسیون برای سالن های احیا به سر می برد و تا دو سال دیگر یعنی تا پایان سال ۱۳۹۷ به تولید شمش آلومینیوم خواهد رسید.

وی همچنین در تشریح دیگر زیرساخت هایی که برای این منطقه تعبیه شده است، عنوان کرد: برای تامین برق واحدهای تولیدی به خصوص صنایع انرژی بر نیروگاه برقی با سرمایه گذاری حدود ۶۰۰ میلیون یورو از طریق شرکت سرمایه گذاری قدیر با مشارکت شانگهای الکتریک چین در حال احداث است که فاینانس آن هم به تصویب رسیده و منتظر باز شدن ال سی است.

حقایقی در ادامه ضمن اشاره به اینکه علاوه بر آلومینیوم، زمین برای احداث یک واحد پتروشیمی هم واگذار شده است، بیان کرد: در این منطقه ویژه اطلاعات امکان سنجی به طور کامل از سال ۱۳۸۶ انجام شده است و اکنون در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد و این در حالی است که تمام مجوزهای لازم برای فعالیت های واحدهای صنعتی کسب شده که تنها چیزی که یک واحد برای فعالیت خود نیاز دارد، دریافت مجوزهای موردی محیط زیست است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد همچنین زیرساخت های راه را از مزیت های این منطقه ویژه عنوان کرد و با بیان اینکه منطقه ویژه لامرد در جنوبی ترین نقطه استان فارس قرار دارد، گفت: تا کنون ۳۶ کیلومتر فنس به دور این منطقه کشیده شده است و گمرک در ورودی آن مستقر است. همچنین موقعیت مکانی این منطقه باعث شده در شرایطی که فاصله ۷۰ کیلومتر از طریق جاده تا عسلویه داشته باشد و فاصله هوایی آن نیز تا دریا فقط ۳۰ کیلومتر باشد و با توجه به اینکه به زودی آزادراهی از لامرد تا منطقه ویژه پارسیان که آن هم از زیرمجوعه های ایمیدرو است کشیده خواهد شد تا به بندر در حال احداث این منطقه وصل شود، می توان گفت که شرایط مکانی این منطقه خود ۸۰ درصد از مسئله راه را برای صنایع برطرف کرده است.

 

 


  •  احداث آلومینیوم جنوب با ۱.۲ میلیارد دلار در لامرد


2.67Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.